GKS Katowice pożegnał się z Maciejem Rosołkiem. Napastnik definitywnie opuszcza klub i zostaje zawodnikiem Pogoni Siedlce.

Co się stało?

Maciej Rosołek trafił do GKS Katowice latem zeszłego roku z Piasta Gliwice. Początkowo dostawał szanse od Rafała Góraka, lecz nie odpłacał się liczbami w postaci goli czy asyst.

Dlaczego to się stało?

Z tego względu jego przygoda w Katowicach skończyła się po zaledwie dziewięciu spotkaniach. Rosołek został wypożyczony do Pogoni Siedlce, gdzie regularniej grał.

Jaki jest kontekst?

Aktualna sytuacja GKS Katowice w Ekstraklasie to 5. miejsce z 50 punktami, 14 zwycięstwami, 8 remisami i 12 porażkami. Ostatni mecz zakończył się remisem 1-1 z Pogonią Szczecin. | Data | Miejsce | Punkty | | --- | --- | --- | | 28 czerwca 2026 | 5 | 50 |

GKS Katowice jest 10 punktów za liderem, Lechem Poznań. Ostatnie pięć meczów to pięć remisów z rzędu. Maciej Rosołek podpisał kontrakt z Pogonią Siedlce do końca czerwca 2028 roku.